Найголовнішою проблемою сьогоднішнього дня в Івано-Франківській області є екологічна ситуація довкола ДП «Калійний завод». Про це повідомив голова облради Ігор Олійник - передає кореспондент КПУnews.
Вже багато років існує проблема в зоні діяльності заводу з видобутку калійних солей. Екологічна ситуація з кожним роком погіршується, а коштів на проведення робіт з ліквідації рудників і відновлення територій (а це, приймаючі до уваги всі рудники і прилеглі території, більше 1000 Га), не вистачає.
Як заявив мер міста Калуш Ігор Насалик, найголовніше визначити, що ж робити з шахтами, оскільки існують два різних поетка. Згідно першого копальні необхідно повністю закрити, що буде коштувати більше 3,5 млрд. грн. Згідно другого – шахти можна переобладнати і ввести в експлуатацію, ціна цього проекту трохи менша 3 млрд. грн. Наразі остаточного рішення, з цього питання, не прийнято. Очевидно що ще якийсь час будуть тривати консультації і пошуки коштів, проте екологічна ситуація в зоні копалень вимагає негайного втручання.
|